Historie kapely

timbre-music.com
česká verze verze en verze de

Historie kapely

Timbre music (čti témbr mjuzik) - tento název vymyslel pro kapelu Petr Chudoba- nynější kapelník, v době kdy byl ještě řadový hráč kapely pod vedením Zděnka Muhlfeita, cca v r. 1988. Původně TIMBRE FIVE - neboť kapela tenkrát hrála v kvintetu.

Nicméně historie této kapely sahá ještě mnohem dál, i když s jiným názvem a obsazením. TM vlastně vznikla z Tanečního orchestru SZK ROH Roudnice n.L. - nynější KaSS Říp, jež byl také zřizovatelem kapely. Ve svých 15ti letech sem v roce 1982 přišel hrát na trubku tehdejší student konzervatoře P.Chudoba a je tedy dnes jediným lidským článkem jenž tuto historii spojuje.

Orchestr tenkrát čítal 10 hudebníků a 2 zpěváky. Během několika let se přejmenoval na ALBUM - nebo také orchestr Z.Muhlfeita, který po p.Vaňkovi a pár dalších kapelnících převzal až do r.1992 kapelnickou funkci.

V této době prožívali díky rozmachu elektronické hudby velké živé kapely krizové období a to potkalo i tento orchestr. Na začátku 90.let se kapela zúžila na 4-5 členů, stále však hrála živě. Hudební duše kapely - P.Chudoba se dal v r. 1992 na dráhu eintetáře (solohráče-klávesy, trubka,zpěv) a strávil 3 roky na angažmá v zahraničí, především na zámořských lodích. Zbytek kapely se rozpustil v jiných kapelách. V r. 1995 se však podařilo znovuvzkříšení a po návratu k sobě angažoval kapelník 3 nové členy kapely a v obsazení, keyboards, trubka, pozoun, saxofon, bicí, zpěvy - se začala novodobá historie Timbre-music.

V průběhu dalších deseti let se kapela vyhoupla z vystoupení regionálních po Roudnicku a okolí až po dnešní angažmá na prestižních akcích po celé ČR, Slovensku a zemích západní Evropy. Složení kapely 2-12 hudebníků dnes dokáže uspokojit jakékoliv požadavky pořadatelů.

V dubnu 2004 se po roční přípravě podařilo zahájit produkci vlastní hudebně-kostýmní show s názvem FLASH SHOW, kde se k hudebním výkonům přidaly i divadelní, pohybové a kostýmní prvky. Díky tomuto programu se kapela ocitla o velký kus dál po umělecké stránce a hlavně po stránce zájmu pořadatelů a agentur o vystupování na důležitých akcích. v r. 2004 to bylo mimo jiné i vystoupení na Karlovarském filmovém festivalu na párty které se účastnil i president ČR V.Klaus.

Od té doby začala kapela účinkovat na velmi prestižních akcích po celé ČR. Z těch nejvýznamnějších to jsou určitě 12.,13. a 16. výročí TV Nova, TV NOVA pro V.I.P., plesy České televize- Stardance a Dueta, kde kapela, kromě show vystupuje i jako velký taneční orchestr, účinkování pro banky, nadnárodní instituce, městské slavnosti, velké i menší firmy, privátní akce atd. V r. 2009 přibylo k FLASH SHOW i LATIN SHOW,STYLE SHOW, KIDS SHOW a Tematické programy. Kromě toho také Sinatra revival a Armstrong revival. Každoročně se programy doplňují o nové skladby a na základě zájmu pořadatelů vznikají také další showprogramy s novým repertoárem i kostýmy.

Důležitým krokem k dalšímu zvýšení úrovně kapely, bylo rozhodně trvalé angažování zpěvačky Elišky Ochmanové, která se v r.2010 dostala až do finále televizní soutěže Robin Hood - cesta ke slávě na TV Prima a dnes kromě řady důležitých rolí v muzikálech účinkuje po boku Pepy Vojtka v hlavní roli muzikálu Casanova, či v muzikálech Sybila, Přízrak Londýna a nově od r. 2017 také v muzikálovém hitu Ples upírů!

V letech 2012-2016 TM účinkovala na dalších velmi prestižních akcích např, pro NATO v Praze, otevírání nového Hornbachu v Bratislavě a Čestlicích ,na koncertě v rámci Novoročního projevu ve francouzském Pfastattu, oslavě Dne nezávislosti pro Americkou obchodní komoru na Slovensku v Bratislavě a další cca 500 akcích po celé ČR i v zahraničí.

Věříme že flexibilita, kreativita, nasazení a programové možnosti TIMBRE MUSIC osloví i další klienty v r. 2017!Copyright © Petr Chudoba - vytvořila společnost PROFI IMAGE s.r.o.

© www.timbre-music.com